Młodzi konstruktorzy

23 stycznia klasy 2a i 2b spędziły na bardzo ciekawych zajęciach warsztatowych w Castoramie. Celem zajęć, w którym brali udział drugoklasiści, było rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie ich wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych, a także zwiększanie wiedzy i polityki ekologicznej. Najpierw pracownik Castoramy zaprosił uczniów do wysłuchania instruktażu, jakie zadania mają wykonanie Jednak przed zawarciem do majsterkowania uczniowie przeczytali z zakresu ogólnego użycia narzędzi oraz instrukcji wykonania karmników dla ptaków z kawałków drewna. Dzieci ochoczo zabrały się do pracy. Podczas wykonywania karmników potrzebna była współpraca i wzajemna pomoc. Efekty działań były wspaniałe! Każde dziecko zrobiło karmnik i otrzymało dyplom ukończenia warsztatów Majsterkowo.