AKCJA „SPRZĄTANIE ŚWIATA 2016”

AKCJA  „SPRZĄTANIE ŚWIATA  2016”  – akcja w naszej szkole  została przeprowadzona 16 września 2016 roku   pod hasłem przewodnim „ Podaj dalej…. Drugie życie odpadów”.

Dzień wcześniej na godzinach wychowawczych uczniowie wysłuchali krótkiej audycji dotyczącej  historii Światowego Dnia Sprzątania Świata oraz zasad selektywnej zbiórki odpadów.

Uczniowie klas I i II  pod okiem wychowawców  pani Magdaleny Mamij, Moniki Olejnik, Sławomira Olejnika i opiekunów pani Teresy Becelewskiej, Kasi Rutkiewicz, Agnieszki Łuczyk i Arkadiusza Błacha  jak co roku  wyruszyli w teren aby wziąć udział w akcji i jednocześnie przypomnieć każdemu z nas  o tym aby nie śmiecić.

Uczestnicy akcji  zbierali śmieci na terenie szkoły, w parku przy ulicy Budowlanych, na osiedlu Chrobry oraz wzdłuż ulicy Spadzistej. Uczniowie segregowali śmieci zbierając je do właściwych worków, które następnie zostały złożone przy szkolnym śmietniku, a następnie zabrane przez służby GPK – SITA. Głównym koordynatorem akcji była M.Gawrońska – Guz oraz I.Chylińska.