BALLADYNA W SP 9 – NARODOWE CZYTANIE

Już po raz siódmy wzięliśmy udział w Narodowym Czytaniu. Jest to akcja popularyzująca czytelnictwo, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie wspólnej tożsamości. Od roku 2015 patronat nad nią objęła para prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.

W naszej szkole zainicjowała ją niezwykła nauczycielka- pani Magdalena Mamij, która przez sześć lat była jej niezastąpionym koordynatorem. W tym miejscu dziękujemy za jej pracę i ogromne zaangażowanie.

W tym roku szkolnym czytaliśmy „Balladynę” Juliusza Słowackiego. Ze względu na obostrzenia sanitarne całe przedsięwzięcie przenieśliśmy do sal lekcyjnych oraz na korytarz, gdzie pani Maria Rutkowska (nauczycielka języka polskiego) zadbała o przepiękną dekorację. Uczniowie chętnie wzięli udział we wspólnym czytaniu. Aby upamiętnić to wydarzenie nagraliśmy filmik, na którym można obejrzeć i wysłuchać fragmenty „Balladyny” w wykonaniu naszych uczniów.

Naszą akcję rozpoczęliśmy już w piątek wizytą w Radiu Elka, gdzie grupa uczniów zaprezentowała wybrane z utworu sceny, które stworzyły krótkie słuchowisko.

Udział w Narodowym Czytaniu jest już tradycją naszej szkoły, dlatego cieszymy się, że kolejne pokolenia uczniów biorą w nim udział. Jest to również jedno z wielu naszych działań podejmowanych na rzecz promowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

 

Bardzo żałujemy, że nie udało nam się zaprosić osobistości naszego miasta do wspólnego czytania, których obecność zawsze podnosiła rangę tej wspaniałej akcji.  

Nad całością przebiegu tegorocznej „Narodowego Czytania” czuwały p. Anna Lewandowska, Maria Rutkowska i Małgorzata Rzymek.

 

PS

Gratuluję uczniom, którzy wzięli udział w czytaniu z pasją i nagrywaniu filmików.

Jesteście wielcy. Zachęcam Was do udziału w kolejnych akcjach.

Jestem z Was dumna!

Dyrektor szkoły Justyna Zarazińska