Choć nie mieszkamy na Śląsku, warto poznać zawód górnika

Choć nie mieszkamy na Śląsku, warto poznać zawód górnika, albowiem jest to zawód, który powoli staje się rzadkością. Właśnie dlatego, aby przybliżyć tradycje związane z obchodami Barbórkowego święta oraz poznać ciężką pracę na kopalni, pani Renata z klasy II a zaprosiła do szkoły górników. Uczniowie klasy IIa i IIb z zaciekawieniem wysłuchały wspaniałej opowieści naszego gościa.

Niewątpliwie wielką atrakcją dla dzieci był górniczy mundur, w którym się nasz gość zaprezentował. Podziwiały także medale i odznaczenia, przymierzyły czako, czyli górniczą czapkę z piórami, przymierzały kask górniczy. Pan górnik przyniósł ze sobą ciekawe przedmioty przydatne w pracy górniczej. Oglądaliśmy film, który zdecydowanie przybliżył nam cały proces wydobywania rudy miedzi. Na zakończenie spotkania dzieci wspólnie z zaproszonym gośćmi wykonały pamiątkowe zdjęcia oraz otrzymały firmowe upominki.