Dwa oblicza świata

Chodzisz do szkoły, masz rodzinę, mieszkasz w normalnym domu, nie martwisz się, że nie będziesz miał co zjeść na kolację, w co się ubrać. Wiele czasu spędzasz na przyjemnościach, spotkaniach ze znajomymi. Masz czas na naukę, zabawę, gry komputerowe. Czy doceniasz to, że Twoje życie jest spokojne, bezpieczne, normalne?  Czy zastanawiałeś się nad losem swoich rówieśników na innych kontynentach?  Czy wiesz, że tylko niektóre dzieci w Afryce idą do szkoły, większość z nich pracuje po 15 godzin dziennie, mieszka w prymitywnych domach z gliny, blachy i tektury. Wiele z nich  umiera przedwcześnie.
14 maja SU miał okazję wzięcia udziału w spotkaniu z Polką i Kenijczykiem, którzy pracują jako wolontariusze w krajach Afryki i dostrzegając problemy ich mieszkańców założyli fundację  Światło tego świata. Obecnym celem fundacji jest postawienie studni i szkoły podstawowej we wsi Kwademu, która leży 60 km od Mombasy. Nie ma tam prądu, dostępu do wody. Ludność korzysta z wody z sadzawki albo w porze deszczowej wystawia miski, wiadra by nazbierać wodę do picia, mycia i gotowania.
Na zdjęciu widać namiary fundacji. Samorząd Uczniowski zachęca do pomocy!