„Dzień Głośnego Czytania”

Z okazji „ Dnia Głośnego Czytania”,  1.10.18 r., uczniowie klas VII, VIII I III gim.  zostali zaproszeni do udziału w akcji „ 100/100, czyli 100 minut głośnego czytania literatury patriotycznej na 100-lecie odzyskania niepodległości”. Tym razem czytaliśmy książkę Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec”, opowiadającą o działalności członków „Szarych Szeregów” w Warszawie , podczas II wojny światowej.

W akcji, zorganizowanej prze Szkolną Bibliotekę oraz Samorząd Uczniowski, wzięło udział 12 klas, w każdej klasie czytaliśmy ok. 8 minut 30 sekund, łącznie czytaliśmy 100 minut.

 

Młodsze klasy, czyli klasa I a, II a i II b, 28.09.18 r. wzięły udział w akcji „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, której pomysłodawcą i fundatorem jest siec sklepów Biedronka. Podczas pierwszego spotkania dzieci poznały głównych bohaterów książki „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Słodziaków” i pierwszą z sześciu przygód oraz otrzymały albumy zachęcające do systematycznego czytania. Dalsze przygody sympatycznych zwierzątek będą mogły poznać w dniach 1-5.10.18 r w świetlicy szkolnej. Akcję zakończy konkurs plastyczny, w którym nagrodami będą książeczki pt. „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Słodziaków” oraz Słodziaki-maskotki.

Celem akcji jest wyrobienie w dzieciach nawyku czytania.

Szkoła biorąca udział w akcji może wygrać 3 000 zł na nowe książki do szkolnej biblioteki.

Mamy nadzieję, że nasza szkoła znajdzie się wśród szczęśliwych zwycięzców.