Dzień jabłka w naszej szkole

W trosce o zdrowe nawyki żywieniowe dzisiaj w  szkole uczniowie zostali  poczęstowani zdrowym jabłkiem. Była to też okazja, aby przypomnieć, że  jedzenie warzyw i owoców jest podstawą, aby zapewnić sobie zdrowie, witalność i zminimalizować ryzyko wielu chorób. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca spożywanie co najmniej 400g warzyw i owoców dziennie. Może się to wydawać  dużo,  jednak jeśli  uświadomimy  sobie, że średnie jabłko waży ok. 150g, to 400g  dziennie jest jak najbardziej osiągalne. Pamiętajmy, że pięć porcji każdego dnia to zalecane minimum. Ważne jest, aby wybierać różnorodne warzywa i owoce, dzięki temu dostarcza się organizmowi niezbędne witaminy i minerały.
Regularne spożywanie warzyw i owoców jest naprawdę ważne, dlatego  pamiętajcie o ich codziennej   porcji.