Dzień Wiosny w SP 9

Dzisiaj uczniowie naszej szkoły pożegnali się z zimą i przywitali wiosnę – a ten wyjątkowy moment celebrowaliśmy wspólnie z klasą 1 b, która przygotowała dla społeczności szkolnej przedstawienie.  ,,Wiosenne przebudzenie” – bo właśnie taki tytuł miał spektakl zaprezentowany przez pierwszaków, spowodował, że na wielu twarzach pojawił się szczery uśmiech. Głównym bohaterem opowiadania był pan Jan, który początkowo zapadł w sen zimowy.  Na szczęście naszym młodym aktorom udało się obudzić pana Jana, przegonić  ,,Panią Zimę”  i przywitać wiosennymi piosenkami ,,Panią Wiosnę”.  Kolejno dzieci zaprezentowały się w tańcu do utworu Willy’ego Williama ,,Ego”, a na zakończenie zagrały na instrumentach perkusyjnych metodą aktywnego słuchania muzyki według Batii Strauss . Wszystkie te elementy stworzyły piękną całość sceniczną,  ale to dzięki naszym zdolnym uczniom mogliśmy w tak piękny sposób przywitać WIOSNĘ.  Wobec tego życzymy Wszystkim również przyjemnej i ciepłej kolejnej pory roku!

A dla starszej społeczności szkolnej, która obejrzała z ciekawością przedstawienie nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali ciekawe konkurencje sportowe, które wyłoniły najbardziej usportowiony rocznik w szkole – oczywiście okazały się nim 3 klasy gimnazjalne. Zabawę zakończyła konkurencja „przeciągania liny” nauczyciele kontra społeczność uczniowska. Jak myślicie kto wygrał?