Hej kolęda, kolęda

Kolędowanie to nie tylko wykonywanie bożonarodzeniowych pieśni, ale również bardzo ciekawy obrzęd ludowy, podczas którego kolędnicy przebrani za różne postaci pukają do każdego domu, aby wnieść do niego szczęście przez swoje krótkie przedstawienie.

Dziś, dnia 04.01.2023 r. do naszej szkoły zawitali kolędnicy, uczniowie klasy 5a, pod opieką Joanny Białek i Anny Lewandowskiej, zaprezentowali przedstawienie pod tytułem „Hej kolęda, kolęda”.

Zaproszona została społeczność szkolna. W przedstawieniu wystąpili , oprócz Maryi i Józefa, Gwiazdor, Herod, Śmierć oraz kolędnicy. Uczniowie , nie tylko mieli okazję zaprezentować grę aktorską, ale również zaśpiewali znane i lubiane kolędy. Przedstawienie zakończyło się złożeniem serdecznych życzeń: zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2023.