„Jak nie czytam, jak czytam” – happening

W poniedziałek, 11.06.2018 r. uczniowie klas I pod opieką p. Patrycji Naskręt i p. Adrianny Nowak, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. Moniki Olejnik oraz 2 grupy z zaprzyjaźnionego przedszkola, pod opieką swoich opiekunek oraz p. Elżbiety Woźniak, współpracującej z przedszkolem wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Akcję rozpoczął happening czytelniczy „Uwaga czytanie grozi posiadaniem własnego zdania” w parku miejskim. Uczniowie wyposażeni w kolorowe hasła zachęcające do sięgania po książkę , przeszli ulicami miasta wykrzykując przez megafon hasła promujące książkę i czytelnictwo. Kolejnym punktem akcji był piknik czytelniczy na boisku szkolnym, gdzie po krótkim odpoczynku uczniowie za sprawą kolorowej chusty przenieśli się w świat bajek odwiedzając bajkowych przyjaciół. Ostatnim miejscem bajkowej wyprawy była farma, na której rosły piękne arbuzy (poczęstunek przygotowany przez uczennice pod okiem p. Renaty Deski-Kempy). Następnie była chwila na podzielenie się wrażeniami z lektury ulubionych książek. Zielona sceneria oraz słoneczna pogoda doskonale wpłynęły na miłą atmosferę całego spotkania.

Koordynatorem akcji była p. Małgorzata Rzymek.