Narodowe Święto Niepodległości w SP9

10 listopada 2017 roku społeczność naszej szkoły oraz dwie grupy z Przedszkola Publicznego nr 21 uczciły 99 już rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji odbyła się tradycyjna akademia, którą uświetnili swoją obecnością zaprzyjaźnieni z nami szefowie głogowskich organizacji kombatanckich:

– Pan Stanisław Dwojny – członek Zarządu Głównego i prezes Koła Sybiraków;

– Pan Edward Kozar reprezentujący Głogowską Rodzinę Katyńska

– starszy chorąży sztabowy Pan Jerzy Nagoda – prezes Zarządu Powiatowego Związku Weteranów i Rezerwistów w Głogowie.

Uroczystość przebiegła w niezwykle podniosłej atmosferze, którą podkreślała piękna patriotyczna aranżacja, stroje wojskowe, muzyka i przede wszystkim wspaniały występ przedszkolaków, których nagrodzono gromkimi brawami.