Historia

Szkoła Podstawowa nr 9 zainaugurowała swoją działalność 1 września 1977 roku. Pięć lat później patronem szkoły został Jarosław Iwaszkiewicz. Od  1 września 1999r.  rozpoczęło swoją działalności Gimnazjum nr 4. Początkowo wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 9 wchodziło w skład Zespołu Szkół nr 4, a następnie stało się samodzielną placówką. Gimnazjum w 2002 otrzymało zaszczytne imię „Polskich Odkrywców”, natomiast w roku 2006 szkoła uchwałą Rady Miasta Głogowa otrzymała z rąk Rady Rodziców Sztandar Szkoły. Od 1 września 2017 roku Szkoła Podstawowa nr 9 ponownie pojawiła się w przestrzeni edukacyjnej miasta Głogowa.

Zgodnie z Uchwałą nr LXII/ 526/22 Rady Miejskiej w Głogowie z dnia 13 stycznia 2023 r. Obwód Szkoły Podstawowej Nr 9 w Głogowie obejmuje ulice:
ul. Mieczysława Niedziałkowskiego 10 obejmuje ulice: Bolesława Prusa, Brzozowa, Budowlanych (nr 3 i nr nieparzyste od 7 do końca), Długa (od nr 96), Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury, Gabriela Narutowicza, Hugona Kołłątaja (nr nieparzyste), Ignacego Daszyńskiego (od nr 17 do końca), Ignacego Paderewskiego, Letnia, Listopadowa, Lotników, Łukowa, Marcowa, Mieczysława Niedziałkowskiego, Morelowa, Obrońców Pokoju (nr nieparzyste od 23 do 29 i nr parzyste od 32 do 56), Orzechowa, Piaskowa, Piastowska, Piotra Skargi, Pogodna, Polska (nr parzyste od 8 do 16 i nr nieparzyste od 29 do 43), Różana, Słoneczna, Spadochroniarzy, Spadzista, Strumykowa, Styczniowa, Wincentego Witosa, Wiosenna, Wiśniowa, Wita Stwosza (nr parzyste od 2 do 14 i nr nieparzyste od 7 do 13);

Myśl wiodąca naszej szkoły to:

PER ASPERA AD ASTRA – PRZEZ TRUDY DO GWIAZD.

Naszym nadrzędnym zadaniem jest wspomaganie wszechstronnego rozwoju ucznia, tworzenie przyjaznego klimatu w szkole, kształtowanie atmosfery bezpieczeństwa, akceptacji i życzliwości.