Nauczanie zdalne

Od poniedziałku 26 października 2020 roku klasy IV oraz VIII rozpoczynają naukę w trybie zdalnym. Zajęcia zdalne będą realizowane na platformie CLASSROOM (główna nasza platforma edukacyjna) według planu lekcji. Podczas zajęć zdalnych będzie sprawdzana obecność i frekwencja będzie odnotowana w e-dzienniku. Obecność na lekcjach jest obowiązkowa. Część zajęć będzie odbywała się jako wideospotkania. Stały harmonogram tych spotkań otrzymają uczniowie najpóźniej w niedzielę. W razie jakichkolwiek problemów prosimy kontaktować się z wychowawcą klasy.

Nauczyciele, według planu lekcji obowiązującego w każdym dniu tygodnia, będą realizować tematy zajęć z poszczególnych przedmiotów. Treści nauki zdalnej z każdego przedmiotu nauczania zamieszczone zostaną na stronie szkoły w zakładce „Zdalne nauczanie”.

Szanowni Państwo Rodzice!
• Należy zachęcać dzieci do samodzielnej pracy.
• Warto być w kontakcie z wychowawcą i nauczycielami: korzystać bardziej regularnie z dziennika elektronicznego, sprawdzać stronę internetową szkoły.
• W miarę możliwości wspierać (ale nie wyręczać!) dzieci w wykonywaniu zadanych prac.

Jak widzicie Państwo, zasady odgórnie zostały wyznaczone i teraz uczniowie mają przy zdalnym nadzorze nauczycieli realizować dalsze tematy z podstawy programowej. Wiem, że jest to ogromne wyzwanie dla wielu spośród Państwa i dla wielu spośród naszych uczniów. Zdaję sobie sprawę z różnych trudności technicznych, które tutaj się pojawią. To dla nas wszystkich bardzo szczególny czas, dlatego proszę o wzajemną wyrozumiałość. Ze swej strony zapewniamy, że postaramy się wszyscy być po stronie uczniów, żeby pomóc im nie tylko w organizacji lekcji, ale i w ponownym przejściu tego trudnego doświadczenia, jakim jest przymusowe siedzenie w domach.

Życzymy Państwu i sobie cierpliwości i wytrwałości w tym trudnym czasie.

Dyrekcja szkoły
Justyna Zarazińska
Agnieszka Rylska