Obchody Święta Narodowego 3 Maja

30 kwietnia w naszej szkole odbył się apel z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie, którzy wcielili się w różnorodne role przybliżyli swoim koleżankom i kolegom, zarówno przyczyny uchwalenia pierwszej europejskiej konstytucji, jak i przebieg tego doniosłego wydarzenia. Uroczystość została wzbogacona między innymi: odczytaniem fragmentów Ustawy Rządowej przez reprezentantów wszystkich klas. W klimat wydarzenia przeniosły nas historyczne nagrania z epoki oraz efekty dźwiękowe wzbogacające przekaz poetycki. Na zakończenie uczniowie klas pierwszych wykonali piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”.

Uroczystość przygotowali nauczyciele: Paweł Trojan, Izabela Barnaś oraz Renata Deska – Kempa