Odsłonięcie Popiersi Żołnierzy Wyklętych

18 listopada w sobotę nasz Klub Przyjaciół Wojska pod opieką Pana Pawła Trojana uczestniczył w niezwykłej uroczystości odsłonięcia sześciu popiersi Żołnierzy Wyklętych (Stanisława Sojczyńskiego ps. „Warszyc”, Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”, Mieczysława Dziemieszkiewicza, ps. „Rój”, Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”, Jana Rodowicza ps. „Anoda”, Józefa Franczaka ps. „Laluś”). Klub reprezentowali uczniowie z klasy 3a – Patrycja Górawska, Klaudia Chruściel, Oliwia Przybyła, Daria Zyśk oraz Norman Gasiński.

Ceremonia odbyła się w niezwykle podniosłej i patriotycznej atmosferze i uświetniło ją wiele osobistości m.in. Minister Elżbieta Witek, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydeta RP Andrzej Dera, Prezydent Miasta Głogowa Rafael Rokaszewicz, wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej Krzysztof Szwagrzyk, biskup Tadeusz Lityński.