PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Dnia 5 marca w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika.

Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie zostali włączenie do grona czytelników dowiedzieli się jak należy o książki dbać i czego unikać, podczas czytania. Zmienione przez pandemię okoliczności niestety ograniczyły dzieciom bezpośredni dostęp do półek, ale forma loterii pomogła nam uatrakcyjnić i ułatwić proces wypożyczania.

Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplom pasowania na czytelnika i ręcznie wykonaną zakładkę do książki. Miały również możliwość wykonania sowy z tektury falistej, która będzie pamiątką po spotkaniu w bibliotece.