Pasowanie na czytelnika

W dniach 1 i 2 marca najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Pierwsza część uroczystości odbyła się w czytelni, w której dzieci obejrzały krótką inscenizację. Aktorami byli uczniowie klas starszych. Po obejrzeniu przedstawienia dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat poszanowania książek. Następnie złożyły przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, po którym nastąpił uroczysty moment pasowania na czytelnika. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom oraz zakładkę. Na zakończenie nowi czytelnicy przeszli do biblioteki, aby poznać zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych i mogli wypożyczyć swoją pierwszą książkę.  Całą uroczystość przygotowała Pani Małgorzata Rzymek.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzał  w sobie potrzebę czytania oraz poznania nowych bohaterów książek.