Pieczemy pierniczki z przedszkolakami

Dnia 4 grudnia nasza szkoła zaprosiła sześciolatki z Przedszkola nr 21 do wspólnego pieczenia pierniczków. Zajęcia odbyły się w szkolnej pracowni kulinarnej. Przedszkolaki przy pomocy starszych kolegów rozwałkowali ciasto, a następnie samodzielnie wykrajali różne kształty przy pomocy foremek. Dzieci poradziły sobie doskonale i szybko zapełniły blaszki ciastkami. Następnie przystąpiły do dekorowania. W ruch poszły pisaki cukrowe, żelowe, kolorowe posypki, koraliki oraz tradycyjny lukier. Dzieci z wypiekami na twarzy pogrążyły się w tworzeniu arcydzieł, a wzory, które powstały na pierniczkach mogą zawstydzić niejednego cukiernika. Sześciolatki okazały się bardzo kreatywne i pomysłowe. Zajęcia przebiegały w bardzo miłej atmosferze a zapach miodu i przypraw korzennych wprowadził wszystkich w świąteczny nastój.