Pracownia kulinarna

W naszej szkole od kilku lat prowadzone są warsztaty kulinarne dla uczniów. Pod czujnym okiem nauczycieli uczniowie uczestniczący w zajęciach nabierają różnych umiejętności, które ułatwiają im samodzielność i zaradność w życiu.

Podczas warsztatów uczniowie zgłębiają oryginalne receptury i tradycje kulinarne kuchni polskiej jak i podstawowe dania kuchni świata.

Bardzo ważnym elementem jest to, że poznają zasady zdrowego odżywiania. Zwracają uwagę na odpowiedni dobór smaków i odpowiednią estetykę podawania potraw.

Gotowanie rozwija u dzieci kreatywność, wyobraźnię, zainteresowania oraz oddziałuje pozytywnie na samopoczucie, rozwój młodego człowieka współpracę w grupie.

Pracownia jest dobrze wyposażona. Posiadamy lodówkę, kuchenki i piekarniki. Jest też dość sporo drobnego sprzętu AGD jak np. gofrownica, urządzenie do wypiekania orzeszków, blender czy frytkownica.

W tym roku udało się pozyskać środki na robot kuchenny – lidlomix, który nie tylko ułatwia przygotować ciekawe posiłki ale także nauczy posługiwać się nowoczesnym sprzętem oraz zapewni przyjemne doświadczenia edukacyjne.

Zajęcia kulinarne dają uczniom mnóstwo radości, doznań smakowych i satysfakcję. dlatego zachęcamy wszystkich do skorzystania z zajęć.

Zajęcia są cykliczne. Dla każdej klasy w ciągu każdego roku szkolnego czeka 5 warsztatów.