Ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych

We wtorek 20 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. O godz. 16.00 w sali gimnastycznej przy dźwiękach muzyki wkroczyły w pełnej gali pierwszaki.

To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.

Na ceremonię przybyli zaproszeni goście: Pani Dyrektor, Rodzice pierwszoklasistów oraz Społeczność Szkolna.

Uczniowie klas pierwszych przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. To był egzamin, który zdali na szóstkę.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała Pani dyrektor Barbara Markowska-Oling. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 im. Polskich Odkrywców w Głogowie.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Nie zabrakło też słodkości przygotowanych przez rodziców.

Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!

Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!