Śniadanie w szkole

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.  To najlepszy start w nowy dzień!

Aby pokazać uczniom, jak ważny jest to posiłek w dniu 22.11 zorganizowano w szkole spotkanie pod nazwą „Wspólne drugie śniadanie w szkole”.  Przy współudziale wychowawców, uczniowie przygotowywali kolorowe kanapki, które kusiły wyglądem, zapachem i smakowały wybornie.

Wspólne drugie śniadanie, to doskonały moment, aby pokazać, jak przygotować zdrowe kanapki, jak dbać o estetykę posiłku, przekazać sobie pozytywne wzorce i pomysły na zdrowe jedzenie. Jedną z głównych wartości takich spotkań jest kształtowanie u dzieci poczucia odpowiedzialności za własne zdrowie. Organizowanie różnorodnych form propagujących zdrowy i aktywny styl życia integruje naszych uczniów,  jest dla nich ciekawą i atrakcyjną formą poznawania świata.