Spotkanie z pisarką panią Elizą Piotrowską

Dnia 10.10. 2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głogowie uczniowie klasy 1 B mieli zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu z panią Elizą Piotrowską, pisarką i ilustratorką, która napisała specjalnie dla głogowskiej biblioteki książkę „Wypożyczalnia czarów”. Dzieci aktywnie brały udział w spotkaniu z pisarką, zadawały pytania, były wyraźnie zaciekawione osobą Pani Elizy. Książeczka ,,Wypożyczalnia czarów” opowiada o chłopcu i mamie, która pracuje w bibliotece, zachęca ona młodych czytelników do poszerzania swojej wyobraźni, a także do sięgania po dziecięcą literaturę.  Nie zabraknie w niej również humorystycznych wątków oraz pięknych ilustracji, które pomogą przenieść czytelnika w magiczny świat. Uczniowie mieli także okazję zapoznać się z pozostałą literaturą napisaną przez panią Elizę. Dodatkowym atutem zaprezentowanych książeczek było to, że ich bohaterowie istnieją naprawdę, a jej główne postacie to pani Eliza i jej bratanica Oliwia. Na koniec niezwykłego spotkania uczniowie otrzymali od autorki książeczki z dedykacją, a od Biblioteki Dyplom Małego Czytelnika. Spotkanie wzbudziło w dzieciach wiele pozytywnych emocji, uczniowie byli zachwyceni osobą pani Elizy, która pokazała jak wielką moc ma ,,świat wyobraźni”.