Nagroda dla szkoły – stateczkiem po Odrze

W czerwcu 2016 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie literacko – fotograficznym „ODKRYWANIE HISTORII GŁOGOWA Z PERSPEKTYWY RZEKI ODRY” organizowanym  przez Stowarzyszenie Odra dla Turystów z siedzibą w Nowej Soli. Celem głównym było promowanie wiedzy o historii Ziemi Głogowskiej.

W związku z tym, iż gimnazjaliści „Czwórki” zdominowali wówczas podium, otrzymali wyjątkową nagrodę dla szkoły – rejs statkiem po Odrze.

28 i 29 września uczniowie klas: 1a, 1b, 1c, 2a, 2b, 2c, 3a, 3b, 3c wraz z wychowawcami mieli szansę podziwiać piękno naszego miasta i okolic, żeglując statkiem po Odrze.

Rejs dostarczył nam wielu pozytywnych wrażeń. Mogliśmy na chwilę oderwać się od książek i zakosztować miłego wypoczynku na wodzie. Piękna pogoda pozwoliła na obserwowanie  brzegów rzeki z górnego pokładu. W trakcie rejsu przewodnik pokazał nam niezwykłe zdjęcia przedwojennego portu w Głogowie.

Krótka, bo niestety tylko godzinna wyprawa, na długo zostanie w naszej pamięci.