Strzelanie z Karabinka Pneumatycznego

W sobotę (21.01.) w budynku LOK-u, odbył się III Turniej im. Romualda Traugutta w Strzelaniu z Karabinka Pneumatycznego zorganizowany przez Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów w Hołdzie Powstańcom Styczniowym. W turnieju mogli wziąć udział uczniowie z całego regionu! To największy i najbardziej prestiżowy szkolny turniej strzelecki w całym zagłębiu miedziowym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, ale po raz pierwszy mogli wziąć w nim udział również gimnazjaliści. Łącznie udział w turnieju wzięło ok. 100 osób. W turnieju wzięła również udział reprezentacja naszej szkoły. Niestety, nie udało nam się zdobyć czołowych miejsc, gdyż zarówno uczniowie gimnazjów, jak i szkół ponadgimnazjalnych walczyli w jednej kategorii, ale mimo to, turniej był dla nas fajną zabawą i nowym doświadczeniem. Najlepszy wynik wśród dziewcząt naszej reprezentacji uzyskała Klaudia Chruściel z klasy 2a, która wystrzelała 79 pkt., a najwięcej punktów wśród chłopców wystrzelał Michał Brudnicki z klasy 1b, zdobywając 73 pkt.