Święto Odzyskania Niepodległości

11 listopada to data, która od pokoleń wywołuje żywsze bicie Polskich serc. To rocznica naszej niepodległości, której tak bardzo wyczekiwał udręczony przez zaborców naród polski. Symbolizuje ona to, co w naszym narodzie najpiękniejsze: miłość do ojczyzny, żołnierski honor, walkę o wolność, niezłomność w chwilach trudnych doświadczeń oraz niezachwianą wiarę w zwycięstwo. Dziś gromadzimy się pod biało – czerwonymi sztandarami, z dumą kierujemy wzrok ku naszym przodkom, radujemy się i wspominamy. Chcemy złożyć hołd wszystkim synom polskiej ziemi, którzy swoje często młode życie złożyli na ołtarzu ojczyzny, abyśmy mogli żyć w wolnym kraju, któremu na imię Polska.

Z tej też okazji szkoła przystąpiła do akcji „Szkoła do Hymnu”, w której wzięło udział 95% społeczności szkolnej w formie zdalnej.

Cieszmy się tą wolnością, pamiętajmy o naszej historii i chlubnych tradycjach oręża polskiego, pielęgnujmy język ojczysty, uczmy się wdzięczności i szacunku dla dorobku minionych pokoleń, kochajmy nasz kraj  i dbajmy o jego pomyślność, bądźmy wobec siebie szlachetni i solidarni.