SZCZEPIENIA OD 12 LAT – INFORMACJE

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 9 w Głogowie przypomina, że od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. 
Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.

W załączeniu przekazujemy komunikat MEiN dotyczący szczepień uczniów w wieku 12-18 lat oraz dodatkowe materiały informacyjne.

 

Szczepienia uczniów w wieku 12 – 18 lat – rekomendacje dla rodziców – plakat

Szczepienia uczniów w wieku 12 – 18 lat – informacje dla szkół i placówek – plakat

Szczepienia uczniów w wieku 12 – 18 lat -informacje dla szkół i placówek – komunikat MEiN

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID