SZKOŁA DO HYMNU ORAZ ŚWIETLICOWY TYDZIEŃ PATRIOTYCZNY

W dniu 10 listopada 2021 r uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9 wzięli udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Głównym celem inicjatywy jest zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych. O godzinie 11:11 nauczyciele wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 9 oraz Przedszkolakami z Przedszkola Publicznego nr 5 odśpiewali Hymn Narodowy.

Aby przybliżyć to święto uczniom przez cały tydzień w świetlicy szkolnej były prowadzone różne formy zajęć. Podczas nich dzieci zapoznały się z symbolami narodowymi oraz wspólnie wykonały flagę i mapę Polski. Uczniowie z klasy 3 przystąpili do testu. Wszystkie świetliki z klasy znały prawidłowe odpowiedzi. Brawo! Gratulacje!