SZKOLNE POTYCZKI KLAS VII

„SZKOLNE POTYCZKI KLAS VII CZYLI ….. KONKURS O  POLSKICH ODKRYWCACH” odbył się 17 stycznia 2019 r.

Każda klasa miała rozwiązać przygotowane zadania na godzinie wychowawczej: narysować karykaturę wylosowanego odkrywcy, napisać fraszkę , rozwiązać krzyżówkę oraz  zaprezentować wybranego odkrywcę   przebierając się i wykorzystując odpowiednie  atrybuty. Tak więc pojawiła się  w naszej szkole pojawiła się niezwykła Maria Skłodowska – Curie, roztargniony Edmund Strzelecki oraz badawczy Jan Wyżykowski .

Uczniowie doskonale wcielili się w postacie odkrywców wykazując się pomysłowością i poczuciem humoru i pięknie przygotowali się do konkursu.

I miejsce zdobyły klasy 7a i 7c,

II miejsce klasy 7b i 7d, a na

III miejscu znalazła się klasa 7e.

Karykatury odkrywców i fraszki o nich zostały zaprezentowane na korytarzu szkoły a uczniowie zostali nagrodzeni słodkościami i dyplomami. Gratulujemy wspaniałej zabawy.