Szkolny Konkurs Recytatorski

Dnia 5 marca odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Wzięło w nim udział 7 uczniów z klasy 1a oraz 1b, którzy recytowali wybrane przez siebie wiersze.  Zaproszeni goście – uczniowie klas pierwszych, mieli okazję wysłuchać utworów Juliana Tuwima ,,Dwa wiatry”, Wandy Chotomskiej ,,Sześć Kucharek”, Doroty Gellner ,,Czekoladki dla sąsiadki” oraz ,,Piłka”.  Komisja  artystyczna, która dokonywała oceny prezentowanych utworów brała pod uwagę: dobór repertuaru, tempo recytacji, dykcję, kulturę słowa, a także interpretację utworu i ogólny wyraz artystyczny. Mimo ogromnych emocji i tremy wszyscy uczniowie spisali się znakomicie. Zwyciężyła uczennica klasy I b Maja Wietrzyk, drugie miejsce zajęła Liliana Marcinkiewicz (1b) ,a trzecie Hanna Kasprzyszak (1b) i tym samym uczennice zakwalifikowały się do Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego dla klas 1-3. Dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz dyplomami i upominkami.
 
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i zachęcamy do udziału w konkursie za rok, a za nasze zwyciężczynie trzymamy kciuki na dalszym etapie konkursu – życzymy Powodzenia!