SZLACHETNA PACZKA – XXI edycja

„Nie patrz na innych, sam coś zrób, by nikt nie był sam…”
Te słowa ze znanej świątecznej piosenki, były naszym hasłem przewodnim w XXI edycji Szlachetnej Paczki, w której nasza szkoła wzięła udział. Mimo tego, że jesteśmy jedną z najmniejszych szkół w Głogowie potrafiliśmy udowodnić, że mamy wielkie serce.
W połowie listopada wybraliśmy rodzinę, której chcieliśmy pomóc i wtedy też zaczęła się wielka zbiórka żywności długoterminowej, środków higienicznych oraz butów dla rodziny, której byliśmy darczyńcą.
Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i zaczęli przynosić dodatkowo ubrania i zabawki, co pozwoliło obdarować prezentami drugą rodzinę z czwórką dzieci.
Ponadto, odbyła się również zbiórka pieniędzy podczas zabawy Andrzejkowej. Udało nam się zebrać 690 zł z czego zakupiliśmy biurko, krzesło, artykuły papiernicze oraz słodycze dla dziecka z trzeciej rodziny, w której mama choruje na raka i większość pieniędzy przeznacza na leczenie.
Pomimo trudności jakie napotkaliśmy przez ostatni miesiąc, czyli kwarantanny i nauki zdalnej, pokazaliśmy, że nic nie może nas powstrzymać. Jeśli mamy wspólnie obrany cel, zawsze gramy do jednej bramki. Tym razem wygraliśmy. BRAWO KOCHANI!!!
Za zorganizowanie Szlachetnej Paczki odpowiedzialny był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem. Jednakże, podziękowania należą się jeszcze trzem osobom: Pani Kai Morawskiej za przygotowanie zabawy Andrzejkowej na której były zbierane pieniążki, Panu Arkadiuszowi Błach za przewiezienie paczek do Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny, gdzie znajduje się głogowskie centrum Szlachetnej Paczki oraz Pani Barbarze Dyba za błyskawiczne zakupy dla trzeciej rodziny.
Najbliższy weekend to tak zwany weekend cudów, kiedy paczki trafią do rodzin potrzebujących. Myślę, że dzięki naszej szkole będzie to jeden z najpiękniejszych weekendów w tym roku…