Tydzień Biblioteki

W ostatnim tygodniu, w naszym gimnazjum, miały miejsce niecodzienne wydarzenia. W związku z „Tygodniem Biblioteki” grupa uczniów wzięła udział w happeningu pod hasłem „Uwaga! Czytanie poszerza horyzonty i grozi posiadaniem własnego zdania”, zorganizowanym przez Bibliotekę Szkolną oraz Filię nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Kolorowy korowód, z hasłami promującymi czytelnictwo, przeszedł ulicami naszego osiedla, głośno zachęcając do czytania i wypożyczania książek.

Celem happeningu była, nie tylko promocja czytelnictwa, ale również rozpowszechnienie informacji, że młodzież Gimnazjum nr 4 lubi czytać książki.

Hasła wykrzykiwane przez młodzież, w dużej części były wymyślone przez klasę 1 a, w ramach konkursu na hasło promujące czytelnictwo.

Kolejnym wydarzeniem pokazującym zaangażowanie czytelnicze uczniów był piknik czytelniczy, rozpoczynający całoroczną akcję „Moda na … czytanie” .

W ramach „Tygodnia Biblioteki” odbyło się również kolejne spotkanie w kawiarence czytelniczej „Biblioteka Café”, podczas którego pasjonaci książek mogli wymienić się swoimi refleksjami i doświadczeniami z ulubionej lektury.

Wydarzeniem kończącym „Tydzień Biblioteki” były warsztaty plastyczne poświęcone wykonaniu zakładek do książek techniką decoupage.