TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

Jedną z tradycji naszego gimnazjum jest Tydzień Języka Polskiego organizowany przy okazji obchodów  Międzynarodowego  Dnia Języka Ojczystego przypadającego na 21 lutego. W tym roku przygotowaliśmy ciekawe lekcje języka ojczystego i konkursy. Uczniowie klas pierwszych przebrnęli przez gąszcz szumków, ciszków i syczków, próbując nie połamać języka 🙂 Klasy drugie zaprosiliśmy do internetowej poradni językowej, a trzecie rozwiązywały test: ”Jak dobrze znam język ojczysty”.

7 marca 2017 roku odbyło się dyktando o tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii. Wzięło w nim udział 14 uczniów z klas 1-3. Gimnazjaliści zmagali się z tekstem zatytułowanym

 „POŻYTKI Z POGRĄŻANIA SIĘ W LEKTURZE”

  1. miejsce zajęła uczennica klasy 1c – LAURA PAPIERNIK
  1. miejsce – uczeń klasy 3a – ADAM SOCHA
  1. miejsce- uczeń klasy 3c – MICHAŁ PĘTLEWSKI

GRATULUJEMY!

Najlepsza „trójka” będzie niebawem walczyć o tytuł Powiatowego Mistrza Ortografii 🙂

 

Plan Tygodnia Języka Polskiego

1

2

5