Udział pierwszoklasistów w Tygodniu Języka Polskiego

W tym roku szkolnym po raz pierwszy w obchody Tygodnia Języka Polskiego włączyli się uczniowie klas pierwszych. Wzięli oni udział w Konkursie Pięknego Czytania. Zwyciężyła Daria z klasy 1a, drugie miejsce zajął Paweł (1a), a trzecie – Natasza z 1b.  Uczniowie 1b uczestniczyli także w lekcji języka ojczystego, której głównym celem było rozwijanie sprawności  językowej. Poznali  przygody misia Mokrej Łapki (autorstwa M. Młynarskiej – logopedy), jak również genezę nazw miejscowych (m.in. Polski i Głogowa). Samodzielnie wymyślali imiona dla motyli, zwracając uwagę na ich cechy szczególne. W zabawie poznali treści z zakresu słowotwórstwa. Podobna lekcja odbędzie się niebawem w klasie 1a.

W  bohaterów bajki wcieliły się uczennice klasy 2c – Ola, Kasia i Angelika, które razem z p. M.Mamij przeprowadziły lekcję.