Spotkanie z panią Dorotą Kozar w ramach projektu „Od kuchni do salonu”

W tym roku szkolnym realizujemy autorski program „Od kuchni do salonu” opracowany przez nauczycielki naszego gimnazjum: p. Justynę Zarazińską, p. Annę Lewandowską, p. Agnieszkę Łuczyk i p. Grażynę Kardaś. Jego głównym celem jest rozwijanie zainteresowań i zdolności kulinarnych uczniów oraz dbałość o pielęgnowanie polskich tradycji i obrzędów.  Spotkania z zaproszonymi gośćmi (m.in. z kosmetyczką, florystyką, fryzjerką, kucharzem)  odbywają się w pracowni warsztatowej stworzonej specjalnie na ten cel.
Założeniem programu jest wykorzystanie potencjalnych możliwości uczniów poprzez powierzanie im różnorodnych zadań; rozwijanie samodzielności poprzez przygotowanie prostych posiłków, planowanie zakupów, organizację pracy, układanie bukietów, wykonywanie kartek okolicznościowych itd. Należy także nadmienić, że podejmowane działania są możliwe dzięki współpracy z rodzicami i środowiskiem lokalnym.

7 kwietnia 2016r. gościliśmy panią Dorotę Kozar, która wraz ze swoją uczennicą przeprowadziła warsztaty fryzjerskie dla uczennic klas drugich. Oprócz informacji dotyczących pielęgnacji włosów pojawiły się także liczne ciekawostki fryzjerskie. Zainteresowanie tematem było ogromne, co widać było m.in. w ilości  zadawanych przez dziewczęta pytań.

Większa część uczestniczek spotkania wyszła z zajęć z pięknym, ozdobnym splotem. Dominowały warkocze i tzw. kłoski.