WITAJ SZKOŁO !!!

Wybiła już godzina. Dzwonek!

Rok szkolny się zaczyna.

Znów dni popłyną pracowite, nad szkolną książką, nad zeszytem…

Życzę Wam wszystkim na początek

szkolnego roku – samych piątek!

Szanowni Rodzice,  Drodzy Uczniowie.

W tym roku szkolnym przyszło mi przywitać Was w odmienny sposób. W związku z obostrzeniami, a także wychodząc naprzeciw bezpieczeństwu nas wszystkich, nie odbyła się coroczna huczna inauguracja roku szkolnego.

Niemniej jednak  ogromnie cieszę się, że po tak długiej nieobecności mury naszej szkoły wypełniają się radością i uśmiechem na twarzach Waszych dzieci. Naszych wspaniałych uczniów. Czekaliśmy na Was i mimo trudnych warunków jesteśmy głęboko przekonani, że uda nam się w jak najlepszy sposób realizować zaplanowane cele. A jest ich wiele i to nie tylko tych edukacyjnych.

Z radością przyglądam się zwłaszcza najmłodszym uczniom, pierwszoklasistom, dla których ten dzień jest szczególnie wyjątkowy. To dla Was początek szkolnej drogi, więc z pewnością czujecie radość, ale może i trochę tremy, bo zawsze to, co nowe, wywołuje w nas mieszane emocje. Drodzy pierwszoklasiści! Otwieramy dziś przed Wami nie tylko drzwi szkoły, ale przede wszystkim nasze umysły i serca. Od dzisiaj szkoła ta jest również waszą szkołą. Wpisując siebie w jej tradycję, uczyńcie ją jeszcze piękniejszą.

Ze swojej strony mogę Was zapewnić, że już po kilku dniach poczujecie się w naszej szkole jak w domu. Bo tutaj wszyscy jesteśmy jak jedna duża rodzina, która wzajemnie się wspiera.

Witam również uczniów klas ósmych. Przed nami ostatni wspólny rok, a dla Was ważny i decydujący, bowiem powoli będziecie przygotowywać się do startu w nowe życie. Staniecie przed wyborem dalszej drogi kształcenia a to trudna decyzja. W maju odbędą się egzaminy ósmoklasisty. Tych kilka miesięcy upłynie bardzo szybko. Wykorzystajmy je w jak najlepszy sposób.

Dla mnie każda uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego to niezwykle ważny moment. Zarówno Wy, uczniowie, jak i my, nauczyciele, przychodzimy tutaj z sercami pełnymi nadziei. Każdy dzień nauki to odkrywanie Waszych pasji, talentów oraz ciekawości świata, która w Was drzemie. Chcemy, aby godziny spędzone w klasach tej szkoły były dla Was przepustką do jak najlepszej przyszłości i przygotowaniem do spełnienia Waszych marzeń. Bo właśnie to jest najważniejsze – abyście wszyscy odnaleźli swoją wymarzoną drogę i nią podążali.

Życzę Wam jak najlepszych wyników w nauce, rozwijania zainteresowań i zdolności, a także pozytywnego nastawienia. Sumienność, pracowitość i optymizm pozwolą Wam dojść do wyznaczonych celów.

Uroczyście ogłaszam, że rok szkolny 2020/2021 uważam za otwarty!

Justyna Zarazińska