Wizyta pierwszoklasistów w Miejskiej Bibliotece Publicznej im .Galla Anonima

22 listopada 2018 r. dzieci z klasy I a i klasa I b wraz ze swoimi wychowawcami udały się na wycieczkę do  Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Galla Anonima w Głogowie.

Pierwszoklasiści z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Wielu z nich już było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, bądź starszym rodzeństwem.

Dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i czytelni dla dzieci. Dowiedziały się,  jak można stać się  czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Uczniowie zapoznali się ze wszystkimi zasadami panującymi w tym niezwykłym miejscu. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z ogromnym zainteresowaniem oglądały i komentowały.  Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Dlatego w związku z nadchodzącym Światowym Dniem Pluszowego Misia wszystkie dzieci wysłuchały fragmentów najsłynniejszych opowiadań o znanych misiach.  Podczas spotkania dzieci miały również okazję uczestniczyć w interaktywnych, ruchowych zabawach oraz w zajęciach aktywizujących dotyczących odgadywania najsłynniejszych tytułów książek i utworów poetyckich . Uczniowie obejrzeli animację multimedialną przedstawiającą charakterystykę i pochodzenie niedźwiedzi. Dzieci dowiedziały się także, który miś był pierwszym w historii bohaterem literackim na świecie.  Pierwszaki zapoznały się z tym utworem literackim.  Na dodatek wiedza ta została podana  dzieciom w bardzo atrakcyjny, zabawny, pełen śmiechu i humoru sposób.

Każdy pierwszoklasista wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do biblioteki,  aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.