Wizyta w Obserwatorium astronomicznym

Dnia 4 marca br. uczniowie z klasy Ia i Ib wybrali się do obserwatorium astronomicznego mieszczącego w 2 Liceum Ogólnokształcącym w Głogowie na ciekawe warsztaty astronomiczne.

Prowadzący zajęcia Pan Ludwik Lehman -nauczyciel i pasjonata pokazał dzieciom niezwykłe obrazy oraz filmy dotyczące Kosmosu.
Uczniowie mieli okazję zobaczyć niesamowite prezentacje multimedialne dotyczące Układu Słonecznego. Dzieci dowiedziały się, czym są obiekty astronomiczne i jak je obserwować. W czasie prezentacji omówione zostało najbliższe otoczenie kosmiczne: Układ Słoneczny, najbliższe gwiazdy, jak również budowa Wszechświata.
Odwiedziliśmy kilka planet oraz Księżyc. Dzieci poznały również zastosowanie zegara słonecznego.
Niezwykłym przeżyciem była obserwacja zjawisk za pomocą teleskopu.
Na zakończenie warsztatów dzieci przekazały Panu Ludwikowi swoje własnoręcznie wykonane plakaty przedstawiające Kosmos oczami dzieci.
Wizyta w obserwatorium pozwoliła uczniom zdobyć wiedzę i utrwalić wiadomości poznane na lekcjach.