Wizyta w sali „Ognik” w PSP w Głogowie

18 września uczniowie klasy 2a i 2b odwiedzili strażaków z jednostki Państwowej Straży Pożarnej  w Głogowie. W sali edukacyjnej „Ognik” odbyły się krótkie przeszkolenia  dla małego pomocnika Strażaka. Celem spotkania było przybliżenie uczniom specyfiki pracy straży pożarnej  oraz zasad bezpiecznego zachowania się podczas zagrożenia pożarowego w domu, w szkole i w miejscu publicznym.  Strażacy zaprezentowali dzieciom wyposażenie a także sprzęty niezbędne podczas akcji ratunkowych. Przypomnieli też zasady udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie przez chwilę mogli wcielić się w rolę strażaka zakładając hełmy oraz kurtki strażackie. Wzięli również udział w akcji ewakuacyjnej z zadymionego pomieszczenia.

Podczas spotkania uczniowie uzyskali cenną wiedzę dotyczącą niebezpiecznej i odpowiedzialnej pracy straży pożarnej  i przede wszystkim poznali zasady bezpiecznych zachować podczas zagrożenia.

Na zakończenie dzieci podziękowały za miłe i interesujące spotkanie wręczając samodzielnie wykonane laurki.