Wolontariusze na konferencji „Aktywni w Działaniu”

W poniedziałek, tj. 21.11.16r. wolontariusze z naszego gimnazjum wzięli udział w konferencji „Aktywni w Działaniu”, która była poświęcona aktywności młodzieży w życiu codziennym naszego regionu. Spotkanie zostało przygotowane przez Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA, a odbyło się w MCK Mayday.

Wolontariusze  nie tylko mieli możliwość pokazania swojej działalności  na specjalnie przygotowanym stanowisku, ale także zaproszeni zostali do zaprezentowanie się  na scenie głównej.  Zadanie to wzięli na siebie dwaj gimnazjaliści: Filip Głogowski i Filip Jastrzębski z klasy 3c, którzy działalność wolontariatu w naszej szkole przedstawili w formie piosenki.

Rapując, poruszyli całą widownię.

Kolejnym punktem konferencji była praca w grupach metodą world cafe. Wolontariusze zajęli się wieloma lokalnymi zagadnieniami dotyczącymi m.in. kultury, sportu czy ekologii.

Wypracowali wiele ciekawych rozwiązań. Pokazując tym samym, że są bardzo kreatywni, jak również świadomi i odpowiedzialni.

Gościem honorowym konferencji był Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak.