Wycieczka do Zielonej Góry klasy 1

 W czwartek 12 października 2017 r. klasa I a oraz I b, udała się na wycieczkę do Zielonej Góry. Celem naszego wyjazdu było odwiedzenie Krainy Słodkości. Tutaj uczniowie mieli okazję zapoznać się z procesem produkcji lizaków. Uczestnictwo w warsztatach umożliwiło nam krok po kroku zobaczyć jak powstają własnoręcznie robione lizaki. Na koniec każdy z nas mógł skręcić sobie własnego lizaka, – którego mógł zabrać do domu. Dowiedzieliśmy się również ciekawych rzeczy na temat ich kształtów i smaków. Udowodniono nam, że są one w całości wykonywane własnoręcznie, według specjalnie opracowanych receptur. Do ich produkcji stosowane są naturalne surowce (warzywa, owoce, glony morskie itp.) Najciekawsze było mieszanie barwników i aromatów w celu uzyskania pożądanych smaków, wzorów i kolorów. Najlepsze jednak było to, że mogliśmy ich spróbować w postaci cukierków – jeszcze ciepłych. Smak okazał się bajeczny a wzór, który widoczny był w ich środku zaskoczył wszystkich uczestników warsztatów.

Kolejnym etapem naszej podróży była wizyta w Teatrze Lubuskim na przedstawieniu pt. „Akademia Pana Kleksa”. Przedstawienie wywarło na dzieciach ogromne wrażenie, tym bardziej, że niektóre z nich były w prawdziwym teatrze pierwszy raz. Podróż i spektakl okazały się udane. Już myślimy o kolejnej, wspólnej wycieczce.

 

 

 

375 zielona góra

376 dzień nauczyciela

377 udzielania 1 pomocy