Wycieczka trzydniowa #PoznajPolskę dla klas 1-3

Wycieczka trzydniowa „#PoznajPolskę” dla klas 1-3. Dzieci zwiedziły Bydgoszcz poprzez udział w grze miejskiej. Zobaczyły najważniejsze miejsca na Starym Mieście oraz jedno z najciekawszych muzeum w Polsce „ Muzeum mydła i brudu” . Tam odbyły się warsztaty produkcji własnego mydełka , które dzieci zabrały do domu. Następnie odwiedzili Toruń zdobywając wiedzę o słynnym toruńskim przysmaku – pierniku. Każdy z uczestników warsztatów piernikarskich otrzymał na pamiątkę własnoręcznie zrobiony piernik. Wspólnie z przewodnikiem przebranym za żołnierza wyposażeni w pochodnie dzieci zwiedziły Fort IV toruński, mury obronne, baszty i bramy, krzywą wieżę, Rynek Starego Miasta, Ratusz, fontannę z Flisakiem, Dwór Artusa oraz pomnik Mikołaja Kopernika.  Trzeciego dnia uczestnicy wycieczki wyruszyli do Biskupina, zwiedzając pierwszą, polską osadę, jedną z największych w Europie.

Program wycieczki był bardzo intensywny i bogaty w wiedzę, atrakcję i nowe doświadczenia.