Wyjazd do Heide Parku 3 czerwca 2015 r.

Planowany od dawna wyjazd z okazji Dnia Dziecka był okazja do poznania kraju sąsiadów oraz jednego z największych parków rozrywki w Europie. Na terenie parku znajdują m. in.: szwajcarski tor bobslejowy, zjeżdżalnie, łodzie i tratwy, kolejki górskie, kraina piratów, karuzele obrotowo-młynowe, kolejki ziemne i powietrzne, wieże widokowe. Można tu obejrzeć pokazy klownów. Są tu urocze miejsca takie jak Dzielnica Holenderska, która jest
oazą spokoju, zbudowaną w tradycji XIX w., ogrody, które zaskakują swą aranżacją, różnorodną roślinnością, pięknie kwitnące rododendrony.
Najwyższą i najszybszą kolejką górską parku jest Collossos (na fotografii), która w 2003 roku została zapisana do księgi rekordów Guinnessa, jako drewniana kolejka o największym kącie pierwszego spadku (61°). Kolejką o największym przyspieszeniu jest Desert Race, która posiada napęd hydrauliczny. W ciągu 2,4 s przyspiesza do 100 km/h. Inne atrakcje to: Scream, Limit, Big Loop, Schweizer Bobbahn, MOUNTAIN-BLITZ. 16 kwietnia 2011 roku została uruchomiona kolejka – KRAKE. Jest ona pierwszą w Niemczech, a drugą w Europie kolejką typu Dive-Coaster. Kąt pierwszego spadu wynosi 90hp2 hp1