Z wizytą w Licheniu

W dniach 17-18 czerwca delegacja naszej szkoły z pocztem sztandarowym uczestniczyła w ogólnopolskim zjeździe Sybiraków i szkół współpracujących w Sanktuarium Bolesnej Królowej Polski w Licheniu.

W tym niezwykłym miejscu upamiętniającym burzliwe dzieje narodu polskiego można namacalnie poczuć polską historię. Niezwykłe pomniki, ekspozycje, Muzeum Pamiątek Narodu Polskiego rozwijają wyobraźnię i pozwalają zgłębiać historię poprzez przeżywanie i dotykanie przeszłości. Kulminacyjnym punktem uroczystości był uroczysty apel pod pomnikiem Sybiraków oraz msza święta w intencji ojczyzny. Oprócz części oficjalnej był też czas na relaks i odpoczynek na łonie przyrody. Wyjazd do Lichenia zainicjowano w ramach współpracy z głogowskim Kołem Sybiraków, która to organizacja jest wypróbowanym przyjacielem naszej szkoły. Opiekunem wycieczki był nauczyciel historii Paweł Trojan