Zajęcia pokazowe z wykorzystaniem Bubble Football

20 września 2014 r. (w sobotę) odbyły się zajęcia pokazowe z wykorzystaniem Bubble Football.

Dmuchane kule bumper ball są odmianą kul sferycznych zwanych zorbami, ale charakteryzują się specyficznym kształtem. O ile bowiem do zorby wchodzi się całkowicie, to kule bumper ball są mniejsze, a po wejściu do nich nogi pozostają na zewnątrz i dzięki temu można biegać. Jest to tzw. szalona odmiana piłki nożnej.

Zasady gry w Bubble Football są bardzo proste. Na boisku rywalizują dwie pięcioosobowe drużyny (choć mogą także grać drużyny czteroosobowe lub trzyosobowe), których celem jest zdobycie większej liczby bramek niż rywale.

Zawodnicy, chcący odebrać piłkę przeciwnikom, mogą (a nawet powinni) się zderzać, przewracać i turlać. Mecz trwa ok. 40 minut, ale co 10 minut zarządzane są przerwy. Kula waży ok. 8 kg, a w piłkę mogą grać osoby o wzroście od 140 cm do 195 cm.

Tego dowiedziała się i doświadczyła dla nas, nasza nauczycielka w-f mgr Agnieszka Łuczyk.