21 marca niesiona wiatrem zawitała do Nas WIOSNA !!!

Dzień Wagarowicza, czyli  I Dzień  Wiosny, miał w naszej szkole bardzo ciekawy przebieg. Postaraliśmy się , aby w tym dniu dopisywał nam dobry humor, a także kondycja fizyczna.

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w zmaganiach sportowych organizowanych dla wszystkich głogowskich szkół w Hali Widowiskowo – Sportowej.  Każda drużyna składała się z 10 osób (5 chłopców i 5 dziewcząt). Rywalizacja była bardzo zacięta, a niektóre konkurencje przysporzyły wiele trudności zawodnikom. Kibice dzielnie dopingowali swoich faworytów. Mimo iż uczniowie „Czwórki” z wielkim zaangażowaniem wykonywali wszystkie zadania, nie udało im się uplasować na podium.

Udział w ciekawych konkurencjach oraz zdrowa rywalizacja dostarczyły jednak energii, a przede wszystkim zadowolenia z aktywnego spędzenia czasu.

Klasy IIa i IIc wybrały się wraz z wychowawcami na „ Wagary do Twierdzy”. Przywitali wiosnę barwnym korowodem, który wyruszył z Fosy Miejskiej w kierunku Starego Miasta, a następnie w kierunku zatoki Neptun nad Odrą, głosząc wszem i wobec, że wreszcie kończy się czas szalików, ciepłych kurtek i uciążliwych infekcji wirusowych 🙂 Swój pochód zakończyli wrzuceniem marzanny do rzeki, a następnie wzięli udział w słodkim poczęstunku przygotowanym przez władze Miasta i Gminy Wiejskiej Głogów. Cieszymy się, że nie przestraszyła ich zła aura, a dowcip i humor dopisywał od rana.

W podobnym nastroju ten dzień spędzili uczniowie z klas trzecich. Po lekcjach wybrali się z nauczycielami do nowo otwartego kina na komedię pt. „Tato kontra tato”. Zabawna historia ojca i ojczyma , którzy prześcigają się w pomysłach, aby okazać się „ tym lepszym”, rozbawiła wszystkich do łez.

Podsumowując, Wiosnę przywitaliśmy z uśmiechem i energią, co jest dobrą prognozą na kolejne szkolne dni.