NIE UDAWAJ ŻE NIE WIDZISZ !!! Miejska Akcja Społeczna

Szanowni Państwo 

W Głogowie ruszyła miejska akcja społeczna przeciwdziałająca wandalom niszczącym nasze wspólne mienie.

W imieniu Prezydenta Miasta Głogowa przekazujemy cel akcji. 

„Celem akcji pod hasłem „Nie udawaj, że nie widzisz” jest uwrażliwienie mieszkańców na chuligańskie czyny szkodliwe społecznie oraz ukazanie skutków aktów wandalizmu w naszym mieście.

Od lat chuligani, w większości bezkarnie, dewastują nasze wspólne mienie – wybijają szyby w wiatach przystankowych, niszczą latarnie, iluminacje, parkometry, ławki, kosze na śmieci, elewacje budynków, a także zieleń miejską. Za inną formę niszczenia mienia odpowiadają właściciele psów, którzy nie sprzątają po swoich pupilach.

Corocznie na naprawę aktów wandalizmu związaną tylko z elementami małej architektury wydajemy około 100 tysięcy złotych. Te pieniądze można spożytkować inaczej!

Dlatego proszę Was o pomoc! Razem zadbajmy o nasze miasto! Bądźmy wrażliwi, reagujmy, zgłaszajmy chuliganów na policję, zwracajmy uwagę wszystkim, którzy śmiecą, niszczą, nie sprzątają po sobie! Zachęcam do szybkiego informowania służb miejskich i policji o wszelkich zaobserwowanych wykroczeniach i przestępstwach przeciwko naszemu wspólnemu mieniu. Taka postawa obywatelska, takie dbanie o miasto nic nie kosztuje, a naprawa skutków aktów chuligańskich liczona jest w dziesiątkach tysięcy złotych”.

 

Szkoła Podstawowe nr 9 wspiera Miejską Akcję Społeczną

#NieUdawajŻeNieWidzisz

Wy też dołączcie – Razem zadbajmy o nasze miasto