Akcja Sprzątanie Świata 2022

Dnia 16.09.2022 uczniowie z klas 1-6 wzięli udział w Akcji Sprzątanie Świata. Sprzątanie to nie tylko obowiązek, ale i świetna zabawa! Dzień rozpoczął się od pogadanki na temat:, „Dlaczego należy dbać o środowisko, w którym żyjemy?”. Następnie wyposażeni w worki oraz rękawiczki wyruszyliśmy na poszukiwanie śmieci w najbliższej okolicy szkoły. Dzieci bardzo zaangażowały się w tę akcję i starały się sumiennie wykonać swoje zadanie. Poprzez udział w takich akcjach rozwijamy w dzieciach potrzebę dbania o przyrodę po to, aby mogły korzystać z jej uroków. Akcja odbyła się w formie zabawy, dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków. Jeśli świat będzie czysty – zdrowa będzie żywność, powietrze, woda. To wpajamy od najmłodszych lat.

RAZEM URATUJEMY PLANETĘ 🌍