Code Week 2019

Na zajęciach koła zainteresowań klas drugich pn. Kodowanie na dywanie realizujemy Program edukacyjny ,,Uczymy Dzieci Programować”. To inicjatywa mająca na celu propagowanie nauki programowania, logiczngo i algorytmiczne myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, szukania różnych rozwiązań, analizowania oraz wybierania tych najbardziej optymalnych. W ramach zajęć grupa dzieci prealizowała zadania Code Weeku. EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Uczniowie podczas zajęć koła realizowali różne tematy dotyczące programowania. Dzieci również doskonaliły umiejętności matematyczne z wykorzystaniem maty edukacyjnej, kubeczków oraz ozobotów. Zrealizowane działania przyczyniły się do zdobycia certyfikatu Code Weeku.