Dolnośląski Festiwal Nauki w Gimnazjum nr 4

Kolejny raz w ramach XIX Dolnośląskiego Festiwalu Nauki Gimnazjum nr 4 w Głogowie otworzyło swoje drzwi dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz dla grupy pięciolatków z Przedszkola nr 5 w Głogowie. Naszą szkołę odwiedziło prawie 300 gości nie tylko z Głogowa, ale także z okolicznych miejscowości, w tym Nielubi, Brzegu Głogowskiego oraz Wilkowa. Dyrekcja i nauczyciele przygotowali różnorodny program  o wielu walorach edukacyjnych, poznawczych i sprawnościowych. Na uczniów czekały zajęcia takie, jak:

Życie jest teatrem – spektakl inspirowany Quo vadis przygotowany przez Koło Teatralne pod opieką (mgr Marii Rutkowskiej,

Stoliczku nakryj się, czyli zajęcia kulinarne przeprowadzone w  nowo powstałej szkolnej pracowni warsztatowej (mgr Justyna Zarazińska,mgr Anna Lewandwska),

A góry nade mną jak nieboniezwykła lekcja geografii poświęcona polskim Tatrom (mgr Iwona Chylińska),
Poczuj chemię to ciekawy warsztat ukazujący intrygujący świat związków chemicznych  (mgr Małgorzata Gawrońska – Guz),

W świecie relaksacji, czyli jak oderwać się od problemów codziennego dnia  (mgr Agnieszka Łuczyk),
Daj szansę ulicznej piłce ręcznej to pokaz przeprowadzony na sali gimnastycznej (mgr Grażyna Kardaś),
Fascynujący świat sacrum to wykład wzbogacony o oryginalne atrybuty związane z chrześcijańską obrzędowością  (mgr Paweł Trojan),

Bestie, diabły, nocne mary, strzygi, utopce i inne poczwary to wykład poświęcony potworom funkcjonującym w bogatej kulturze europejskiej (mgr Sławomir Olejnik),

Ponadto DFN w Gimnazjum nr 4 urozmaiciły dwa pokazy przeprowadzone przez pracowników  Uniwersytetu Wrocławskiego: Termodynamika prawie dla SMYKA oraz Odkryj prawdziwy chemiczny świat ziarno po ziarnie.