Dzień Postaci z Bajek

Dnia 7 listopada 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole niezwykle magiczny Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia uczniowie klasy 1,,a” oraz 1,,b” przybyli do szkoły ubrani w najrozmaitsze kreacje przedstawiające postacie z bajek. Na szkolnych korytarzach mieliśmy okazję spotkać księżniczki, rycerzy, myszkę Miki, Reksia, a nawet wampiry. Dzieci rozpoczęły bajkową przygodę od przedstawienia swojej postaci, a także od wysłuchania humorystycznych wierszyków. Kolejno uczniowie uczestniczyli w odgadywaniu zagadek, były to zabawy wymagające wykazania się znajomością bajek. Następne zadanie polegało na dopasowaniu odpowiednich atrybutów postaci do bajkowych ilustracji, a także ułożenie puzzli – nie był to łatwy orzech do zgryzienia, ale nasze klasowe postacie bardzo dobrze znają bajki i poradziły sobie wyśmienicie i z tym zadaniem. Nie zabrakło także rozmaitych tańców i zabaw ruchowych.  Podsumowaniem bajkowej uroczystości było pieczenie ,,magicznych ciasteczek” w rytm muzyki. Na zakończenie uczniowie otrzymali słodki poczęstunek w postaci ciasteczka.

 

Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Bajki są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Warto pamiętać, że wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, bogacą słownictwo, pamięć, a także rozwijają wyobraźnię. Sięgajmy po książki i rozbudzajmy w dzieciach zamiłowanie do czytelnictwa.